IFM Elektronik
Emko Elektronik
Pozisyon Sensörleri
İndüktif sensörler
İndüktif yaklaşım anahtarları bu günlerde endüstriyel uygulamalarda vazgeçilmez olmuşlardır. Mekanik anahtarlarla karşılaştırıldıklarında en ideal koşulları sunarlar: hiç bir aşınmasız ve yıpranmasız dokunmadan çalışma, yüksek anahtarlama frekansı ve doğruluğu. Ek olarak vibrasyon, toz ve nemden etkilenmezler. İndüktif sensörler bütün metalleri dokunmadan algılar.
Ürün Seçimi Uygulamalar
Seçim Tablosu Yeni Ürünler
Kapasitif sensörler
Kapasitif yaklaşım anahtarları ayrım yapmadan tüm malzemeleri algılayabilen bir sensör çeşididir. İndüktif yaklaşım anahtarların tersine bu anahtarlar sadece metali değil metal olmayan cisimleri de algılayabilirler. Tipik uygulamalar ahşap, kağıt, cam, plastik, gıda ve kimya endüstrilerindedir.
Ürün Seçimi Uygulamalar
Seçim Tablosu Yeni Ürünler
Manyetik sensörler
Manyetik anahtarlar pozisyon belirlemede temas etmeden ve zorlanmadan çalışırlar. İndüktif anahtarların algılama mesafesini aşan uygulamalarda kullanılırlar. Manyetik alan, ferro manyetik olmayan bütün malzemelerin içinden geçebilir, sensörler ferro manyetik olmayan metal duvarın arkasından mıknatısı algılayabilir, örneğin paslanmaz çelik, alüminyum, plastik veya tahta.
Uygulamalar
Seçim Tablosu Yeni Ürünler
Silindir sensörleri
Dokunmadan algılayan sensörler Reed-anahtarlara göre aşınmasız, çok daha uzun ömürlü ve başarılıdır. Tamir ve bakım süreleri gözönüne alındığında daha ucuzdur.
Ürün Seçimi Uygulamalar
Seçim Tablosu Yeni Ürünler
Genel uygulamalar için kırmızı ışıklı ve kızılötesi fotoelektrik sensörler
Fotoeletrik sensörler cisimlerin pozisyonlarının dokunmadan güvenli ve kesin bir biçimde algılanması gerektiğinde kullanılırlar. Algılanan cismin malzemesi önemli değildir. Yaklaşım ananahtarları ile karşılaştırıldığında fotoelektrik sensörler çok uzun algılama mesafesine sahiptir.
Ürün Seçimi Uygulamalar
Seçim Tablosu Yeni Ürünler
Fotoelektrik çatal sensörler / açılı sensörler
Kaşılıklı sensörler vericisi ve alıcısı birbirlerine bakacak şekilde karşılıklı olarak aynı gövdeye yerleştirilmiş durumdadır. Her iki bileşende çatal veya açılı sensörün sabit paçalarıdır, örneğin. birbirlerine doğru hizalanmalarına gerek yoktur.
Ürün Seçimi Uygulamalar
Seçim Tablosu Yeni Ürünler
Lazer sensörler / mesafe ölçüm sensörleri
Lazer sistemler küçük cisimlerin algılanmasında veya kesin konumlama gerektiğinde kullanılırlar.
Ürün Seçimi Uygulamalar
Seçim Tablosu Yeni Ürünler
Fiber optik sensörler
Fiber optikler normal optik sensörler için montaj sıkıntısı çekilen dar yerlerde rahatlıkla kullanılabilir. Fiber optikler sayesinde ölçme elemanı ve optik eleman aynı ortamlarda bulunmayabilir.
Ürün Seçimi
Seçim Tablosu
Özel uygulamalar için fotoelektrik sensörler
Özel gereksinimlere özel çözümler. ifm electronic standart optik sensörler ve fiber optik sistemlere ek olarak bazı uygulamalar için özel sensörler sunuyor.
Seçim Tablosu Yeni Ürünler
Vana ve vana aktüatörleri için geri bildirim sistemleri
ifm electronic çeyrek turlu vanaların pozisyon geri besleme sinyali için bir gövde içine entegre iki indüktif sensör (IND tip) sunuyor. Tahrik miline talıkan hedef hedef disk üzerindeki 90° aralıkla takılı iki metal parça aktüatörün ("açık" veya "kapalı) pozisyonuna bağlı olarak IND nin alt veya üst sensörünü sönümler. Yükselen kollu vanaların pozisyon geri beslemesi için efector valvis kullanılır. isteğe bağlı olarak iki veya üç anahtarlama noktası 80 mm strok üzerinde buton ile ayarlanabilir. Çalışma mesafesi ölçümü vana mili üzerine monte edilmiş bir hedef ile 0.2 mm adımlarla yapılır. Bu indüktif sensör kullanarak çok kısa çalışma mesafesinin algılanmasına imkan sağlar.
Ürün Seçimi Uygulamalar
Seçim Tablosu
Anahtarlama amplifikatörleri
Anahtarlama amplifikatörleri sensör sinyalini değerlendirir ve kontrol çıkışı verir. Röle, aktif transistör ve gerilimsiz optokuplör çıkışlı versiyonları mevcuttur.
Seçim Tablosu
Keremoglu Is Mrk. 1004 Sk. No:5/C 35110 Yenisehir - Izmir Tel: 0 232 433 83 93 - 433 27 43 Faks: 0 232 433 27 43